Dokumenty potřebné k uzavření právně platné svatby na Havaji

 

Pokud vám již bylo 19 let a je toto váš první sňatek, na úřadech v ČR předem nemusíte zařizovat vůbec nic! Kromě cestovních pasů (platnost cestovního pasu musí být po návratu z destinace alespoň 6 měsíců) a peněz na poplatky zde nebudete potřebovat nic.

V případě, že jste rozvedeni méně než 1 rok, je nutné dále připojit oddací list spolu s rozsudkem o rozvodu. Přeložené do Aj a notářsky ověřené. Pokud jste ovdověli, pamatujte na doložení úmrtního listu. Došlo u vás ke změně jména? I tento případ musíte úřadům na Havaji prokázat odpovídajícími dokumenty.

Povolení místních úřadů na Havaji a obstarání na to navazujících dokumentů, permitů a pojištění za vás vyřídí naše agentura. Zařídíme pro vás schůzku na úřadech na Havaji, kde obdržíte svatební licenci, bez které vás zde nikdo legálně nemůze oddat (poplatek státu Hawaii za svatební licenci ve výši USD 70 je splatný v hotovosti na úřadu na Havaji). V ceně balíčků není uveden poplatek $30 státu Hawaii na administraci sňatku pro občany EU - ověřený oddací list. Poplatek splatný na místě v hotovosti.

Po návratu z Havaje
Za 8-10 týdnů obdržíte ověřený oddací list z Havaje. Aby svatba byla zlegalizována a změna rodinného stavu zaevidována správně, s timto havajským oddacím listem půjdete na vaši nejbližší matriku, odkud vaše dokumenty pošlou do Brna. Vyřizování svateb v zahraničí spadá pod speciální matriku v Brně. Český oddací list získáte cca do dvou měsíců od dodání potřebných dokumentů.

 

 

Kdy a jak na Havaj cestovat?

Na Havaj lze cestovat letecky, doba letu z Prahy: cca 23 hodin.

Počasí na Havaji je příjemné celoročně. V létě je počasí stálé, teploty se přes den drží okolo 33°C, v noci klesnou na 22°C. V zimě klesnou oproti létnímu období o pět stupňů.

Pro občany ČR i SR je nutné pro vstup na Havaj vízum nebo Esta. Cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země.

Očkování při cestování na dovolenou na Havaj není povinné.

Časový posun na Havaji je -12 hodin oproti SEČ.

 

 


 

 

Kontakt

Svatba na Havaji Lower Honoapiialani Rd.
Lahaina, 967 61
Maui, Hawaii

1- 808-264 6164
havaj-svatba@seznam.cz